| 17 اردیبهشت 1400
افتتاح 4 کیلومتر باقیمانده بزرگراه اهر-تبریز تا پایان خرداد ماه

 افتتاح 4 کیلومتر باقیمانده بزرگراه اهر-تبریز تا پایان خرداد ماه

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی از افتتاح بزرگراه اهر- تبریز در پایان خرداد ماه سال جاری خبر داد و گفت: بارندگی زودهنگام و یخ بندان منطقه در سال گذشته ، منجر به تعطیلی پروژه شده بود اما در حال حاضر روند فعالیت تکمیل این پروژه ادامه دارد و در پایان خرداد ماه سال جاری، ۴ کیلومتر باقی مانده از قطعه ۲ زیر ترافیک خواهد رفت.
شنبه، 04 اردیبهشت 1400 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی راه وشهرسازی آذربایجانشرقی ، ابوالقاسم سلطانی ادامه داد: حدود ۸4 کیلومتر از بزرگراه اهر- تبریز، ۴ خطه است که در حال حاضر ۴ کیلومتر از قطعه ۲ این پروژه باقی مانده است که زیرسازی آن نیز به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت مصالح و محدود بودن اعتبارات دولتی افزود: پروژه بزرگراه اهر- تبریز با مشکلات خاصی روبرو نبوده و تنها در اوایل آغاز به کار این پروژه، فعالیت پیمانکار به دور از انتظار بوده و از سویی تزریق اعتبار به این پروژه نیز دیرتر انجام گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی، با اشاره به اینکه بزرگراه اهر- تبریز در سال ۱۳۸۶ به کارفرمایی اداره کل راه و شهرسازی استان آغاز شده افزود: بزرگراه اهر- تبریز به طول ۹۰ کیلومتر و عرض ۲ خطه احداثی ۱۱ متر با ۷ دستگاه پل بزرگ و ۲۸۰ آبرو احداث شده است.

سلطانی با ابراز نگرانی از افزایش سرسام آور قیمت مصالح گفت: روند احداث تقاطع غیر همسطح در صورت شرایط آب و هوایی مساعد و تأمین اعتبار به موقع در موعد مقرر به اتمام خواهد رسید.

به گفته مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی، بزرگراه اهر- تبریز هم اکنون به ۸۴ درصد پیشرفت خود رسیده است.

وی گفت: با آغاز ساخت بزرگراه اهر- تبریز در سال ۱۳۸۶، تا سال ۹۷ نزدیک به ۴۰ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته و از سال ۹۷ تا کنون در کمتر از 2 سال، بالای ۴۰ کیلومتر اضافه شده که در حال حاضر به ۸۴ کیلومتر رسیده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی در پایان تأکید کرد: با تکمیل ۴ کیلومتر باقی مانده از بزرگراه اهر- تبریز، این پروژه در پایان خرداد ماه سال جاری تکمیل و افتتاح خواهد شد.

تصاویر
  • افتتاح 4 کیلومتر باقیمانده بزرگراه اهر-تبریز تا پایان خرداد ماه
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها