| 08 اسفند 1399
معاون وزیر راه و شهرسازی در هفتمین جلسه ملاقات عمومی: وضعیت مسکن و امور اداری پرسنل تا پایان دولت دوازدهم ساماندهی می‌شو

 معاون وزیر راه و شهرسازی در هفتمین جلسه ملاقات عمومی: وضعیت مسکن و امور اداری پرسنل تا پایان دولت دوازدهم ساماندهی می‌شو

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در هفتمین جلسه دیدار عمومی خود با پرسنل این وزارتخانه اظهار کرد که به دستور مقام عالی وزارت، هیچ فردی از پرسنل وزارت راه و شهرسازی نباید تا پایان دولت فاقد مسکن باشد.
پنجشنبه، 16 بهمن 1399 | امتیاز: Article Rating

نعمت‌الله ترکی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به هفتمین جلسه ملاقات عمومی این بخش از معاونت با ارباب‌رجوعان که امروز ۱۵ بهمن در ساختمان شهید دادمان برگزار شد، اظهار کرد: این جلسات در راستای ایجاد انگیزه، حمایت و پشتیبانی از پرسنل خدوم و زحمتکش راه و شهرسازی برگزار می‌شود و هدف آن، رسیدگی به مشکلات منابع انسانی این وزارتخانه است.

وی گفت: ما به دو روش پیگیر مشکلات پرسنل هستیم. نخستین روش به‌صورت بازدید حضوری از ستاد یا استان‌ها انجام می‌شود؛ به‌طوری‌که تاکنون به بیش از ۲۰ استان مراجعه کرده و از نزدیک با ۶ هزار نفر از پرسنل شاغل در استان دیدار و گفت‌وگوی به چهره به چهره داشته‌ایم.

ترکی عنوان کرد: طی این دیدارها، پرسنل محترم، مشکلاتشان را مطرح کردند و ما نیز پس از بررسی، دستورات لازم جهت پیگیری به‌ویژه در بخش‌های اداری، پرسنلی و استخدامی را صادر کردیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: به دستور وزیر راه و شهرسازی ما دو موضوع را به جهت رفع مشکلات پرسنل این وزارتخانه در اولویت کاری خود قرار دادیم. نخستین اولویت ما موضوع تأمین مسکن برای پرسنل است.

وی گفت: مطابق دستور مقام عالی وزارت، ما باید تا پایان دولت، جهت تأمین مسکن برای تمامی پرسنل اقدام و پیگیری کنیم و به دستور وزیر، هیچ فردی از پرسنل وزارت راه و شهرسازی نباید تا پایان دولت فاقد مسکن باشد.

ترکی بیان کرد: اکنون این کار انجام شده است و در استان‌ها، با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفته، مدیرکل ادارات راه و شهرسازی موظف شدند تا نسبت به تأمین مسکن پرسنل اقدام کنند.

ببینید|دیدار مردمی معاون توسعه و مدیریت و منابع انسانی

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تاکنون نزدیک به حدود ۴۶۰ نفر از پرسنل فاقد مسکن شناسایی شدند. اکنون زمین‌های واگذاری به تعاونی‌ها در حال احداث هستند و آن تعدادی که نیاز ضروری به مسکن دارند، به‌زودی واحدهایشان را تحویل خواهند گرفت. ضمن اینکه در شهر هشتگرد، حدود ۱۰۰ نفر از پرسنل واحدهایشان را تحویل خواهند گرفت و به‌زودی مستقر خواهند شد.

وی گفت: اولویت دوم ما مربوط به ساماندهی نیروهای انسانی است. اکنون در مجموعه وزارت راه و شهرسازی که شامل ستاد، استان‌ها و مراکز تابعه می‌شود، حدود ۷۲ هزار نفر نیروی رسمی، پیمانی و قراردادی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد به تفکیک، حدود ۹ هزار در سطح استان‌ها فعالیت داشته، حدود یک هزار و ۱۰۰ نفر در ستاد مشغول بوده و مابقی نیز در مراکز وابسته مشغول به فعالیت هستند.

ترکی عنوان کرد: اکنون ما در صدد ساماندهی وضعیت استخدامی این نیروها هستیم تا مشکلات آن‌ها در حوزه اداری مرتفع شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: از زمان تصدی‌ام به این مسئولیت، امروز هفتمین جلسه ملاقات حضوری‌ام در ستاد است که طی آن افراد مراجعه می‌کنند و مشکلاتشان را با ما در میان می‌گذارند.

ترکی با یادآوری از اینکه جلسه ملاقات‌های مردمی، به دو شکل؛ یکی برای پرسنل و دیگری برای عموم برگزار می‌شود، اظهار کرد: در هر جلسه ملاقات عمومی که تاکنون برگزار شده، حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر به‌طور حضوری می‌آیند و مسائل و مشکلاتشان را بیان می‌کنند. ما هم سعی می‌کنیم که پیگیر مشکلات آن‌ها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: البته نوع دیگری از ملاقات را نیز داریم که به‌صورت سرکشی از بخش‌ها انجام می‌شود. در این‌گونه ملاقات‌ها که در ستاد انجام می‌شود، به‌طور نزدیک و به شکل حضوری به بخش‌های مختلف رفته و ضمن بازدید از آن بخش‌ها، اگر پرسنل مشکلی را مطرح کردن، ما هم پس از بررسی، تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا مشکلات آنان هر چه زودتر برطرف شوند.

تصاویر
  • معاون وزیر راه و شهرسازی در هفتمین جلسه ملاقات عمومی: وضعیت مسکن و امور اداری پرسنل تا پایان دولت دوازدهم ساماندهی می‌شو
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها