| 30 شهریور 1399
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: تكمیل راه آهن بستان آباد- تبریز تا پایان سالجاری

 معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: تكمیل راه آهن بستان آباد- تبریز تا پایان سالجاری

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان‌ آذربایجانشرقی گفت: عملیات ریل‌گذاری ۱۵كیلومتر از راه آهن بستان آباد- تبریز به اتمام رسیده است و طبق برنامه زمان‌بندی تا پایان سال جاری آماده بهره برداری است.
چهارشنبه، 12 شهریور 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خیراله خادمی صبح امروز در سفر به آذربایجانشرقی از روند اجرای زیرساخت های حمل و نقل این دو استان بازدید كرد. معاون وزیر راه و شهرسازی از راه آهن بستان آباد- تبریز بازدید كرد و با اشاره به اهمیت این خط آهن در كریدور ریلی شرق به غرب گفت:‌ راه آهن میانه- تبریز به طول ۲۰۳ كیلومتر  است كه حدفاصل میانه تا بستان آباد در سال گذشته به بهره برداری رسیده است.

وی طول مسیر ریلی بستان آباد- تبریز را ۴۴ كیلومتر اعلام كرد و افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیكی كل این محدوده ۶۵ درصد است و تمام تلاش ما این است تا راه آهن بستان آباد- تبریز تا پایان سال جاری تكمیل و آماده بهره برداری شود.

مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه روند اجرای این مسیر ریلی را مثبت ارزیابی كرد و گفت: زیرسازی كل تونل و گالری‌ها برای اجرای روسازی تكمیل شده و حدود ۷۰ درصد نصب سازه عرشه به اتمام رسیده است.

خادمی با اشاره به پیشرفت فیزیكی ۸۶ درصدی در بخش زیرسازی یادآور شد: درحال حاضر كل ریل مورد نیاز از كارخانه ذوب‌آهن اصفهان خریداری شده و عملیات ریل گذاری ۱۵ كیلومتر از مسیر نیز انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ۲ هزار و ۸۰ متر پل در این مسیر اظهار داشت: پل باسمنج با ۲۰ دهانه ۵۰ متری به طول هزار متر یكی از بزرگترین پل‌های این محور است كه ارتفاع پایه آن از كف زمین ۴۰ متر است و تاكنون عملیات اجرایی در ۵ دهانه به روش پیش رانی تكمیل شده است.

وی همچنین از پل سعید آباد وگرمدره نیز بازدید كرد و در این خصوص گفت: پل سعید آباد دارای ۵ دهانه ۵۰ متری است كه ارتفاع پایه آن ۳۰ متر است و در حال حاضر نصب تیرها انجام شده است. پل گرمدره نیز به طول ۲۵۰ متر دارای ۵ دهانه ۵۰ متری است كه تاكنون ۴ دهانه آن نصب شده است.

خادمی در ارتباط با ایستگاه خاوران نیز اعلام كرد: در حال حاضر عملیات اجرایی اسكلت ساختمان اصلی ایستگاه خاوران ۸۰ درصد تكمیل شده است.

وی طراحی نمای ایستگاه را الهام گرفته از دار قالی دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از ۴۰۰ شاعر، عارف و رجال نامی ایران از ۸۰۰ سال پیش تاکنون در مقبره الشعرای شهر تبریز به خاک سپرده شده‌اند، ورودی ایستگاه نیز با ایده کتاب و دیوان شعر از جنس سنگ بنا خواهد شد.

تصاویر
  • معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: تكمیل راه آهن بستان آباد- تبریز تا پایان سالجاری
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها