چهارشنبه، 14 خرداد 1399
برگزاری شورای مسکن استان

برگزاری شورای مسکن استان

تاریخ انتشار: 1399/02/10|   بازدید: 86 |  print

معاون عمرانی استاندار آذربایجانشرقی گفت: وضعیت اقتصادی کنونی به نحوی است که اگر از سوی دولت حمایت نشود بسیاری از جوانان امکان خانه‌دار شدن ندارند؛ بنابراین در طرح اقدام ملی مسکن به افرادی که درآمد کمتری دارند یا درآمد ثابت ندارند تخفیف‌های بیشتری داده خواهد شد

 

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی آذربایجانشرقی ، جواد رحمتی در جلسه شورای مسکن استان، با اشاره به اینکه اقدام ملی مسکن برنامه جدید دولت برای تأمین مسکن است، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از انرژی دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه مسکن، صرف تکمیل پروژه‌های مسکن مهر شد که امروز در مراحل پایانی آن قرار داریم .
وی خاطرنشان کرد: دولت در نظر دارد در طرح اقدام ملی مسکن، هزینه‌ها نسبت به طرح مسکن مهر واقعی‌تر باشد و بر این اساس از ظرفیت‌های مختلف قانونی مانند استفاده از زمین‌های دولتی و تخفیف عوارض استفاده خواهد شد .
رحمتی افزود: در این طرح تلاش خواهد شد تا ضمن سخت‌گیری نسبت به رعایت اصول فنی و استانداردهای مهندسی، افراد واجد شرایط در اولویت تحویل مسکن باشند.
معاون عمرانی استاندار با بیان اینکه مسکن بیشترین سهم را در سبد هزینه خانوارها دارد، افزود: وضعیت اقتصادی کنونی به نحوی است که اگر از سوی دولت حمایت نشود بسیاری از جوانان امکان خانه‌دار شدن ندارند؛ بنابراین در طرح اقدام ملی مسکن به افرادی که درآمد کمتری دارند یا درآمد ثابت ندارند تخفیف‌های بیشتری داده خواهد شد .
رحمتی بر آسیب‌شناسی و برخورد واقع‌بینانه با این طرح تأکید کرد و گفت: قبل از اجرا باید نقاط ضعف و کاستی‌های طرح مشخص شود تا از آسیب‌هایی که در پروژه‌های مسکن مهر به وجود آمد پیشگیری کنیم .
وی درخصوص ظرفیت‌های استان برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن گفت: شهر جدید سهند مناسب‌ترین محل برای اجرای این طرح است و می‌توان از ظرفیت‌های قانونی شهرهای جدید برای اجرای هرچه بهتر این طرح استفاده کرد .
در این جلسه آخرین اقدامات انجام شده برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان شرقی مطرح و درخصوص راهکارهای اجرای این طرح بحث و تبادل نظر شد .
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی نیز در این خصوص گفت: سهم استان آذربایجان شرقی از این طرح، 40 هزار واحد است که 17 هزار واحد در شهر جدید سهند، 10 هزار و 700 واحد در شهرهای بالای یکصدهزار نفر ، 4800 واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر و 7700 واحد در قالب طرح ملی بازآفرینی شهری ساخته خواهد شد .
سلطانی افزود: در مرحله اول این طرح، 4500 متقاضی ثبت‌نام کردند که 1821 نفر از آنها واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد