30 بهمن 1398
آغاز ثبت نام مسکن ملی در آذربایجان شرقی از 26 آذرماه

آغاز ثبت نام مسکن ملی در آذربایجان شرقی از 26 آذرماه

تاریخ انتشار: 1398/09/25|   بازدید: 413 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن در آذربایجان شرقی از ساعت 10صبح 26 آذرماه آغاز می‌شود

 

به گزارش اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی آذربایجانشرقی ، ابوالقاسم سلطانی اظهار کرد: براساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، افراد متقاضی باید واجد چهار شرط باشند؛ شرط اول این است که از ابتدای سال 84 تاکنون مسکن یا زمین مسکونی به نام افراد ثبت نشده باشد و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون از امکانات نهادهای عمومی و دولتی با هدف تامین خانه استفاده نکرده یا تسهیلات یارانه‌ای مسکن دریافت نکرده باشند .

وی با بیان این‌که متقاضی باید متاهل باشد، گفت: زنان خودسرپرست  نیز باید حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند؛  داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا و نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی از دیگر شروط این طرح اقدام ملی است ..وی با اشاره به گروه‌های مورد هدف طرح اقدام ملی تولید مسکن، خاطرنشان کرد: دهک‌های یک تا سه مورد هدف اقدام طرح ملی نیستند؛ از آنجایی که این دهک‌ها مسکن محرومان شناخته می‌شود، وزارت راه و شهرسازی زمینی را در اختیار دستگاه‌های حمایتی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‌دهد و براساس تفاهم نامه، مقرر شده این دستگاه‌ها سهم آورده را بیاورند که آورده این دستگاه‌ها می تواند نقدی، غیر نقدی و یا به صورت زمین باشد .

سلطانی افزود: دهک چهار تا هفت را مورد هدف این طرح قرار داده‌اند و این دهک‌ها به کارمندان متوسط به بالا تعلق دارد .

وی با بیان این‌که سهم آورده اولیه متقاضیان برای طرح اقدام ملی تولید مسکن  درصدی از  قیمت تمام شده ساخت است، گفت: تسهیلات بانکی باتوجه به پیشرفت پروژه پرداخت خواهد شدکه متقاضی بایستی توانایی تامین اولیه ساخت مسکن و همچنین پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی را داشته باشد .

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: براساس تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع، قرار است ۱۰۰ هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح احداث شود .

وی ادامه داد: همچنین تفاهم نامه همکاری بین وزرات راه و شهرسازی و وزرات آموزش و پرورش امضا شده که براساس این تفاهم نامه، ۱۷۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی برای فرهنگیان فاقد مسکن احداث می‌شود .

وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمام امام (ره) به منظور احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی، خبر داد و گفت: در استان ما تاکنون برای احداث 1700واحد مسکونی  با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تفاهم‌نامه‌ای برای رفع محرومیت مسکن گروه‌های نیازمند درحال انعقاد است .

به گفته وی، وزارت راه وشهرسازی در حال امضاء تفاهم نامه احداث واحدهای مسکونی برای کارگران با وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی میباشد .

سلطانی با بیان این‌که در مرحله اول  که از ۲۶ آذر شروع می‌شود، 11009واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن به استان آذربایجان شرقی اختصاص یافته است، متذکر شد: از این تعداد، سهم شهرستان تبریز ۲۳۵۰ واحد، مراغه ۴۰۰واحد، هر کدام از شهرستان های مرند و میانه و اهر۲۰۰ واحد، بناب ۱۵۰ واحد، آذرشهر ۷۰ واحد، سراب ۱۳۶واحد، عجب شیر ۱۲۰ واحد، ملکان ۴۰ واحد و هادی شهر ۱۰۱ واحد و شهرجدید سهند 6500 واحد  است .

وی اضافه کرد: همچنین برای شهرستان سردرود ۵۵ واحد، خسروشهر، هشترود و شبستر ۵۰ واحد، صوفیان ۲۰ واحد، بستان‌آباد ۵۵ واحد، تسوج ۳۶ واحد، خواجه ۲۵ واحد، بخشایش ۲۵ واحد، اسکو ۱۰۱ واحد ،  ورزقان ۲۵ واحد و ایلخچی 50 واحد در مرحله اول در قالب طرح اقدام ملی اختصاص یافته است .

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۰ هکتار زمین در استان برای این موضوع در نظر گرفته‌ایم

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
 
پربازدیدترین ها

پربازدیدترین ها