| 25 تیر 1399

دوره های آموزشی

علی خاکساری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به دوره های آموزش ضمن خدمتی که مقرر است به زودی از سوی آموزشکده عالی راه و شهرسازی شهید تفویضی برای کارشناسان، مدیران و معاونان استانی وزارت راه و شهرسازی برگزار شود گفت: امسال بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی تصمیم بر این شد که آموزشکده عالی راه و شهرسازی شهید تفویضی دوره های ضمن خدمت را بار دیگر فعال کند و با توجه به نیازهای وزارتخانه و ارتقاء کیفیت و کارایی همکاران، بر دوره های تخصصی ضمن خدمت که به صورت کوتاه مدت برگزار می شود، تمرکز کند.

چه کسانی آموزش می بینند؟

وی ادامه داد: با توجه به تاکید وزیر راه و شهرسازی، از حدود سه ماه گذشته بر برگزاری این دوره تمرکز کردیم و به دنبال این هستیم که دوره های تخصصی کوتاه مدت ضمن خدمت را برای کارشناسان، مدیران و معاونان استانی در دستور کار قرار دهیم که بر همین اساس دو هدف اصلی داریم که یکی از آن ها این است که نیازهای کارشناسان و مدیران را در تدوین دوره های آموزشی مورد نیاز، دریافت مجوز و برگزاری دوره ها به بهترین نحو انجام دهیم.

خاکساری درباره هدف دوم اظهار کرد: فعالیت دیگری که انجام می دهیم این است که از نظر فیزیکی مرکز شهید تفویضی را آماده برگزاری این دوره ها کنیم و بر همین اساس هم فضای آموزش را گسترش می دهیم و فضای اقامتی و پذیرایی را برای برگزاری هر چه بهتر این دوره ها مهیا خواهیم کرد.


گسترش دوره های آموزشی در سال ۹۴

وی با بیان اینکه در سال های آینده برگزاری این دوره ها ادامه دارد و سال ۹۴ قصد گسترش این دوره ها را داریم از برگزاری یک دوره آموزشی برای دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی خبر داد و افزود: برنامه ریزی کردیم که در فروردین سال آینده ۲۰ دوره آموزشی برای این بخش از وزارتخانه برگزار شود.

خاکساری به دیگر برنامه های این آموزشکده برای برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر به دنبال این هستیم که مذاکراتی با شرکت ساخت برای برگزاری دوره های آموزشی انجام دهیم و از این طریق بتوانیم بر اساس نیازهایی که در این شرکت وجود دارد و با توجه به تاکیدات وزیر راه و شهرسازی این دوره ها را در سال آینده برگزار کنیم.

صدور گواهینامه پایان دوره و ارتقای شغلی

به گفته وی، آموزشکده عالی راه و شهرسازی شهید تفویضی با توجه به مطالعه اولیه این آمادگی را دارد که در حدود ۲۰۰ هزار نفر - روز را برای سال های آینده آموزش دهد.

این مقام مسئول همچنین درباره صدور گواهینامه پس از پایان این دوره ها تاکید کرد: طی مذاکراتی که انجام شده، برگزاری این دوره ها علاوه بر صدور گواهینامه تاثیراتی هم در ارتقاء شغلی کارکنان داشته باشد به همین منظور در حال دریافت مجوزها از سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستیم.